Tanie loty do Meksyku | Podróże i kultura Meksyku

Tanie loty do Meksyku

Urszula Rapacz
9 listopada 2015

klm      jetairfly     viva

Cena lotu z Europy do Meksyku może się wahać zależnie od trasy lotu, ilości przesiadek i sezonu. Za standard możemy uznać 3500-4000 PLN na trasie Polska-Meksyk-Polska. Jednak w tanich liniach lotniczych często pojawiają się oferty last minute (wylot za kilka dni i powrót w ściśle określonym terminie) lub niskie ceny jesienią (w październiku i listopadzie). Można wówczas znaleźć połączenia nawet za 1700 PLN w obie strony. Gdy zależy nam na podróży w konkretnym terminie lub kupujemy bilet na miesiąc przed wylotem, nie można liczyć na promocyjne cuda.

Klimat Meksyku jest zróżnicowany w poszczególnych regionach. Podróż można odbyć przez cały rok, należy mieć jedynie na względzie porę deszczową (od maja do października w wielu regionach Meksyku codziennie pada), huragany występujące na wybrzeżu we wrześniu, a także sezon turystyczny oznaczający wyższe koszty przelotu i pobytu (trwa od Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aż po Wielkanoc).

1/ Najtańszą ze wszystkich form podróży jest lot z przesiadką w USA, jednak należy wtedy nabyć wizę tranzytową do tego kraju.

2/ Spośród tanich przewoźników, bilety w jedną stronę oferują jedynie:
Rainbow Tours z Warszawy do Cancun lub Puerto Vallarta (To prawdziwa nowość wśród lotów czarterowych: oferują loty z Polski bez przesiadek! Można znaleźć loty nawet za 1000 PLN, czasem jest to cena lotu w obie strony)
jetairfly.com na trasie Bruksela-Cancun (bilety już od 299 EUR w jedną stronę)
flythomascook.com na trasie Londyn-Cancun i Manchester-Cancun (od 230 GBP w jedną stronę); ten przewoźnik zastrzega sobie, iż w przypadku biletów w jedną stronę wylot może odbyć się jedynie z Europy (nie możemy wrócić z Meksyku tymi liniami, jeśli nie wykupiliśmy biletu w obie strony startując z Europy)
airberlin.com na trasie Cancun-Niemcy oferuje ceny średnio 1600-1800 PLN w jedną stronę.

3/ Kupując bilet w dwie strony najtańsze opcje oferują również:
tui.pl bez przesiadek: Warszawa-Cancun (last minute pojawia się nawet za 1300 PLN w obie strony)
flipo.pl z Pragi do Mexico City
KLM.com ma połączenia z Warszawy do Mexico City z przesiadka w Paryżu lub Amsterdamie
iberia.com z Madrytu do Mexico City; nie jest to najtańszy przewoźnik, ale zdarzają się ciekawe oferty; należy mieć na uwadze kosztowny transport z Polski do Hiszpanii
pullmanturair.com/es oferuje z Madrytu do Cancun loty nawet za 420 EUR w dwie strony; ale loty z Polski do Hiszpanii są dość drogie.

Najczęściej są to wszystko wyloty z Warszawy.
Połączenia z Krakowa są już droższe, lecz ze względu na wygodę dość opłacalne:
condor.com oferuje dobre ceny: Kraków-Cancun z przesiadka
lufthansa.com na trasie Kraków-Mexico City; dość drogo, ale ciągle w granicach rozsądku; oferują świetne rozkłady lotów i dobre jedzenie.

4/ Po Europie można tanio poruszać się liniami ryanair.com, wizzair.com lub easyjet.com, natomiast wewnątrz Meksyku najlepsze ceny oferują tanie linie lotnicze vivaaerobus.com.

Ciekawe oferty systematycznie pojawiają się na stronie fly4free.pl – jej autorzy wynajdują loty z Polski do Cancun nawet za 1080 zł w obie strony! Jedynymi niedogodnościami są ściśle określone daty lotów i ograniczona liczba biletów oferowanych przez przewoźnika.

Z przyczyn fizycznych, ekonomicznych jak i bezpieczeństwa samoloty wylatujące z Europy najpierw lecą nad Kanadę, a dopiero stamtąd na południe: poprzez terytorium USA (Miami), aż do Meksyku. Zapoznajcie się z poniższą mapką jeszcze przed wylotem i nie martwcie się, Wasz samolot nie został porwany 🙂

20140901_222940

 

Zapisz

Zapisz

Share Button

Komentarze

Podróżniczka bez granic. Pasjonatka kultury Meksyku i jego kontrastowości, specjalistka w krajach hiszpańskojęzycznych. Z zawodu coach i lider zespołu, project manager o przytomnym i analitycznym umyśle, tłumacz.

Urszula Rapacz

Wieści z Meksyku

zobacz wszystkie

Copyright©2016 Aztecas.eu
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Blog o Meksyku, przewodnik online